Тенденції в архітектурі постійно змінюються, і люди шукають все більше і більше способів зробити свої будівлі максимально оригінальними та стильними. Перфоровані та просічно-витяжні листи ідеально підходять для цієї мети завдяки їхній варіативності у використанні в екстер’єрах чи інтер’єрах і впевнено стають будівельним матеріалом 21 століття.

Спочатку ці продукти використовувались у технологіях для сільського господарства, харчової, хімічної та гірничодобувної промисловості для очищення, фільтрації та сортування матеріалів та сільськогосподарських культур, але в останні роки їхнє використання в архітектурі та будівництві процвітає.

Перфоровані та просічно-витяжні листи мають величезний потенціал для архітекторів та дизайнерів, тому що вони можуть вибрати тип матеріалу, товщину листа, розмір та форму сітки або остаточний колір, щоб листи найкраще відповідали задуманому проекту. За допомогою різних варіацій цих критеріїв можна досягти безліч альтернатив, які гарантують функціональні, практичні та естетичні рішення як архітектурних, так і дизайнерських ідей.

Можливості використання дійсно величезні. З перфорованих листів можуть бути виготовлені різні перила, решітки для підлоги та огорожі, їх також можна використовувати як стильну перегородку між відвідувачами ресторану, або як вентиляційне покриття чи дизайнерську стелю.

Перфорешітки для стельової вентиляції

Покриття кондиціонера та кабелів перфорованим листовим металом

Просічно-витяжний лист також має широкий спектр застусування.  Фасади, жалюзі, меблі, облицювання паркувальних гаражів та інших будівель, покриття зовнішніх сходів, стелі та підлогових колосникових панелей – лише частина того, для чого цей матеріал може бути використаний. 

Використання просічно-витяжного листа як напівпроникної штори

Металевий просічно-витяжний лист, який використовується як меблі та оптична перегородка між кімнатами

Фасад кав’ярні з просічно-витяжного листа ME225/52

Елегантний фасад будівлі

Сидіння з просічно-витяжного листа MR43/13

Перила з просічно-витяжного листа MQ16/12

У повсякденному житті ми все частіше стикаємося з виробами, виготовленими з цих матеріалів, навіть не усвідомлюючи цього. Це часто дуже практичні рішення для міських меблів, наприклад для кошиків, вазонів для квітів, лавок та багато іншого . Це дизайнерське рішення зі смаком вписується в повсякденне життя і зовсім не виглядає суворим чи холодним. 

Вибір матеріалу залежить від місця використання (Інтер’єр – Екстер’єр). В основному використовуються: нержавіюча сталь, алюміній, сталь Cor-ten, латунь або звичайна сталь, які потім оцинковуються або фарбуються, щоб їхня різноманітність пожвавлювала простір.

Як кажуть, “уява не знає меж”, і в цьому випадку це також доречно. Будь то невеличке покриття з перфорованого металевого листа для радіатора чи повний фасад із просічно-витяжного листа для торгового центру. В основному, де б ви не хотіли використати ці матеріали, все, що вам потрібно, це фантазія для гарної ідеї, і у Вашому проекті ви можете мати стильні та оригінальні елементи, які виділятимуть Вас серед усіх.